Region Karlovy Vary

Poklidný duch starých časů

Město Karlovy Vary bylo založeno ve 14. století císařem Karlem IV. Podle pověsti je nechal vystavět záhy po té, co jeho lovecká družina náhodně objevila termální prameny. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli několika přírodním pohromám se ale z této doby zachovalo jen několik málo budov. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo „období hojnosti“. Řada budov, například Art Deco WOLKER, byla postavena v tvarově bohatém stylu Art Deco.

Dnes jsou Karlovy Vary společně s Mariánskými a Františkovými Lázněmi součástí Světového dědictví UNESCO a hostům nabízí nejen profesionální lázeňské služby, ale i celou řadu kulturních, sportovních a poznávacích programů v okolí.

Každý z nás je jiný. Někdo si chce hlavně odpočinout, další se těší na procházky přírodou a ocení množství stezek s nádhernými výhledy na město, výlet lanovkou na rozhlednu Diana nebo procházku kolem obory Svatého Linharta s daňky a divočáky. Milovníky historie potěší řada památek v okolí – k návštěvě zve zámek Bečov, hrad Loket nebo klášter Teplá. Za návštěvu stojí i Františkovy a Mariánské lázně nebo přírodní rezervace – rašeliniště SOOS, Slavkovský les, Boží Dar a řada dalších. Široké množství vyžití u nás najdou i sportovci, kteří si užijí ideální trasy pro turistiku a cykloturistiku, oblíbené je sjíždění Ohře, nordic walking, golf, vodní svět nebo přírodní koupaliště. V zimě potěší řada běžkařských tras i lyžařských vleků. Ten „svůj“ program si u nás najde každý – rodina s dětmi, mladý pár, lázeňští hosté i parta přátel.